![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2473111
*
nr 247 3111
Spegel
med belysning, H.63
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 10 juni 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 14:41:36
1
100 kr
9/6 15:58:34
2
Vinnande bud
10/6 15:49:13
3
200 kr
10/6 15:58:22
3
250 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 247 3111
Spegel
med belysning, H.63
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 10 juni 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/6 14:41:36 | 1 | 100 kr |
9/6 15:58:34 | 2 | Vinnande bud |
10/6 15:49:13 | 3 | 200 kr |
10/6 15:58:22 | 3 | 250 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53